Oznamy v nedeľu 3.6.2018

 1. Kazateľ Martin Jurčo je na študijnom voľne, ktoré potrvá do 21. júna 2018. Prosíme, aby ste v prípade potreby kontaktovali kazateľa Ľudovíta Feketeho (mobil: 0944 420 996; e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.).
 2. Pravidelné aktivity tento týždeň:

  Streda           9:30    Mamičkovská skupinka

                        17:00    Modlitebná skupinka

                        18:00    Štúdium Biblie (Ervin Mittelmann)

  Piatok          18:00    Volcano

  Sobota        17:00    Mladší a starší dorast

  Nedeľa        10:00   Pravidelné bohoslužby (Pavol Jurčo)

 3. Ďakujeme za službu bratovi kazateľovi Martinovi Uhriňákovi a posielame srdečne pozdravy do Bardejova.
 4. V stredu 6. júna bude na biblickej hodine kazateľ Ervin Mitellmann zo zboru Košice – Mozaika a bude prezentovať prácu ich mladého spoločenstva.
 5. Život v láskyplnej rodine vyžaduje vzájomný rešpekt a ústretovosť, my ako zbor chceme budovať takúto rodinu, v ktorej sa spolu môžeme cítiť dobe a milovaní. Preto aj prichádzame z nasledujúci dvomi pripomenutiami:

  Prosíme hlavne, ale nielen, ľudí, ktorí sedia na galérií, aby ak sa po vyslúžení Večere Pánovej už nevracajú na svoje miesto, zotrvali do konca formálnej časti bohoslužby v tichu a rozjímaní a nie v hlasných rozhovoroch, ktoré rušia ľudí, ktorí ešte stále prijímajú Večeru Pánovu. Pokiaľ je Vaša potreba sa rozprávať akútnejšia ako stále prebiehajúca formálna časť bohoslužby, prosím, aby ste k tomu využili inú časť našich priestorov, než je práve vstup do priestorov hlavnej sály.

 6. Keďže minulá séria tohto oznamu zjavne nebola účinná, tak znovu pripomíname, že miestnosť nad šatňou slúži počas bohoslužieb pre rodičov (starých rodičov) s deťmi do 3 rokov. Prosíme rodičov starších detí, aby to zobrali na vedomie a nepúšťali tam podľa možnosti staršie deti a hlavne nie bez dozoru. Tieto potom robia v miestnosti nadmerný hluk a neporiadok, ktorý oni ani ich rodičia neupracú. Rešpektujte to, prosím, hlavne počas nedele, kedy nie je besiedka a je vysluhovaná Večera Pánova a kedy chceme, aby naše deti boli na bohoslužbe spolu s nami.

  Zároveň Vás prosíme, aby ak Vás niekto upozorní, že túto požiadavku vedenia zboru nerešpektujete, reagujte v Duchu pokory a pokánia a nie aroganciou a zákerným protiútokom na dotyčného človeka.