Oznamy v nedeľu 2.2.2020

 • Kazateľ Jurčo je dnes na inštalácii farára Petra Mihoča do funkcie biskupa Východného dištriktu Evanjelickej cirkvi a.v.
 • V stredu bol pohreb Jozefa Mikuľáka (otec Moniky Žaludekovej) a Márie Krupovej, rodenej Polohovej z Giraltoviec. Zarmúteným rodinám prajeme Božie potešenie!
 • Budúcu nedeľu 9.2. pripravujeme pre deti besiedkárske popoludnie s hrami a tvorivými dielňami - spojené s jednoduchým obedom. Prosíme (kvôli obedu) o nahlásenie počtu detí, príp, rodičov, ktorí prídu - na papier vo vestibule, prípadne mailom do stredy 5.2. Beate Gumanovej Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Program bude trvať cca do 15:30.
 • Dávame do pozornosti rodičom detí z klubu Starter, že sa pripravuje  spoločný výlet mladých z CB PO, SNV a Hermanovce počas jarných prázdnin od 5.3. do 8.3. Prihláste ich čim skôr najneskôr však do 15.2. Prihláste ich cez link: https://bit.ly/2Ojb77f
 • Pozývame na konferenciu Máme čo zvestovať s témou: Jadro kresťanstva. Hlavný hosť je D.A. Carson, PhD. Konferencia sa uskutoční v Poprade 26.3.-28.3. Registrácia na www.mcz.cb.sk do 3.2. je za 75€ a do 2.3. za 85. Staršovstvo rozhodlo, že prispeje účastníkom konferencie z nášho zboru 40€. Viac informácií nájdete webe.
 • Vo vestibule sú Informácie s prihláškou na Letný zborový pobyt, ktorý bude v dňoch 13.7.-18.7.2020 v hoteli CHEMES na Zemplínskej Šírave. Rečníkmi budú Pavel a Julka Rausovci. Prosíme, aby ste čo najskôr vyplnili prihlášku a zaplatili zálohu 20€/osobu Lucii a Petrovi Čintalanocom.
 • V dňoch 12.2.-16.2. bude v jedálni jedinečná výstava Biblií. Na výstave budú predstavené Biblie naprieč vekmi (najstaršia 400 ročná, najmladšia z októbra 2019), ale aj formátmi (pre deti, mládež, športovcov, armádu, slabozrakých, nepočujúcich, do vody), vo viac ako 35 jazykoch z celého sveta (poľsky, maďarsky, čínsky, perzsky, ...) a vo všetkých slovenských prekladoch (ekumenický, katolícky, evanjelický, roháčkov, rómsky...)
  Výstavu organizujeme v spolupráci so Slovenskou biblickou spoločnosťou a so súkromným zberateľom Michalom Lapčákom. Organizovanie akcie nadväzuje na akcie a podujatia, ktorými si počas tohto roku Biblie bude cirkev pripomínať dôležitosť existencie „Knihy kníh“ - Biblie, ktorá ľudstvo sprevádza celou jeho históriou.
  Slovenská biblická spoločnosť si v tomto roku pripomína 30 rokov od svojho založenia, keď v roku 1990 ju založili predstavitelia všetkých kresťanských cirkví na Slovensku. Od čias svojho vzniku neustále pracuje výhradne na ekumenickom princípe a jej vrcholným dielom je text ekumenického prekladu  Biblie do súčasného slovenského jazyka, na ktorom pracovali odborníci zo všetkých kresťanských cirkví dlhých 19 rokov
 • V dňoch 10.2.-16.2. sa uskutoční Národný týždeň manželstva s témou: Náš príbeh. Viac informácií a program nájdete na webe: www.ntmpo.sk